Cena Bitcoinów nigdy oficjalnie nie osiągnie zera – oto dlaczego

Ogromne 18,52 mln BTC zamówienia na Bitfinex oszczędzi Bitcoinowi spadku do 0 dolarów, dzięki Alistairowi Milne.

Bitcoin (BTC) może się mocno rozbić, ale nie tak mocno, że w końcu kosztuje 0$ – bo jeden człowiek kupi to wszystko.

Na tweetach 9 lipca przedsiębiorca i jawny byk Bitcoin Alistair Milne Immediate Edge ujawnił, że złożył zamówienie na 18,52 mln BTC (174 mld dolarów) – więcej niż wynosi obecna podaż – na Bitfinexie giełdy.

Milne: Kupuję wszystkie Bitcoiny za 1 centa.
W tym, co wydaje się być bardziej tongue-in-cheek gest niż obawy, że Bitcoin jest w na dużą jesień, Milne wysłał zrzut ekranu Bitfinex orderbook.

„Niniejszym potwierdzam, że #Bitcoin nigdy nie pójdzie do zera (przynajmniej na @bitfinexie)“, napisał.

„Kupuję je wszystkie za $0.01.“

Aby dokończyć zakup, Milne będzie potrzebował książęcej sumy 185.200$ – obecnie równej 19.7 BTC, jeśli zdecyduje się odłożyć część swoich zbiorów na taką ewentualność.

Księga zamówień Bitfinexu, w której Alistair Milne złożył zamówienie na 18,52 mln BTC. Źródło: Alistair Milne/ Twitter

Księga zamówień Bitfinexu zawierająca zamówienie Alistaira Milne’a na 18,52 mln BTC. Źródło: Alistair Milne/ Twitter

Bitcoin za 0$ – trudna sprzedaż

Pomimo ogromnego prawdopodobieństwa, że Bitcoin w rzeczywistości nie spadnie do poziomu bliskiego zeru dzięki zachętom sieciowym, krypto waluta nie jest pozbawiona swoich krytyków wokalnych.

Jak donosi Cointelegraph, złoty błąd Peter Schiff pozostaje wśród tych, którzy uważają, że Bitcoin ostatecznie spada, podczas gdy złoto wygra.

Inni krytycy mogą nie być już tak pewni jak kiedyś. W 2018 roku były prezes PayPal, Bill Harris, twierdził, że Bitcoin miał kosztować 0 dolarów. Dwa lata później zaczęły się rozchodzić pogłoski, że PayPal faktycznie miał zintegrować płatności w kryptokur walucie.

Jeden z najwierniejszych w branży nietechnicznych monitorów sentymentów Bitcoinów, kolumna nekrologów 99bitcoinsów, obecnie ma 381 zarejestrowanych przypadków „umierania“ Bitcoinów.

Jego najnowszy wpis pochodzi z Cointelegraph, informujący o wątpliwościach weterana amerykańskiego inwestora Jima Rogersa na temat Bitcoinów. Po jego słowach, gospodarz RT Max Keiser twierdził, że zarówno on, jak i Schiff w końcu wykupią ogromne ilości BTC, gdy trafi na 50.000 dolarów.