Nekrolog Bitcoin’a i łańcuch blokowy Starbucks’a: Złe kryptońskie wiadomości tygodnia

Sprawdźcie podcast Bad Crypto w tym tygodniu.

To był ciężki tydzień dla Bitcoina. Cena spadła o ponad 8 procent i spadła poniżej 10.000 dolarów w ciągu trzech kolejnych dni. Analityk Willy Woo uważa, że to wszystko wygląda dobrze. Uważa on, że wskaźniki w łańcuchu, takie jak wskaźnik NVT, sugerują bycze perspektywy, podczas gdy Su Zhu of Three Arrows Capital uważa, że wzrost do 100.000 dolarów jest bardziej prawdopodobny niż spadek do 5.000 dolarów.

Syn inwestora w złoto i krytyka Bitcoin Petera Schiffa jest przekonany. 18-letni świeżo upieczony student właśnie kupił trochę więcej Bitcoinów, wbrew radzie swojego ojca. Zapytany, czy chcą podążać za studentem, który nigdy nie miał pracy lub 30-letniego profesjonalisty inwestycyjnego, Twitter wybrał wentylator Bitcoin.

Przynajmniej młody Schiff będzie ustawiony na koniec świata. Podcaster Adam Curry powiedział komik Joe Rogan, że apokalipsa nadchodzi, a jak się ukryć w bunkrze i walczyć z zombie, będziesz potrzebował Bitcoin. Nic dziwnego, że Bitcoin jest teraz szóstą co do wielkości walutą na świecie. I to pomimo tego, że znowu umiera. Ponieważ krypto waluta straciła na wartości w tym tygodniu, nekrolog Bitcoinów musi dodać kolejną mowę pochwalną do swojej listy.

Ponieważ opłakujecie 382. śmierć Bitcoin Revolution, możecie wstrzymać się z ładowaniem na Bitcoin Cash. Okazuje się, że Tim Draper nie kupił ostatnio niektórych lub podziękować Roger Ver. Wygląda na to, że jego konto na Twitterze zostało zhakowane lub płatne ogłoszenie poszło źle.

Ale jeśli nadejdzie apokalipsa, może GoodDollar nas uratuje. Żeton eToro odłoży dzienną kwotę jako podstawowy dochód dla uczestników platformy.

Andrew Yang by tego chciał. Albo możesz po prostu zhakować portfel. Użytkownik Crypto Twittera Alon Gal oświadczył, że ma portfel zawierający 69.000 Bitcoinsów. On po prostu nie ma hasła. Hakerzy próbują go złamać od dwóch lat bez powodzenia. Próbowali „password123“?

Liczba aktywnych, zdecentralizowanych, autonomicznych organizacji, czyli DAO, wzrosła w ciągu ostatniego roku. Wzrosła o 660 procent, z 10 lat temu do 76 teraz. W tym samym czasie pierwsza faza aukcji długu MakerDAO zbliża się do końca. Oferenci zobowiązali się już do zakupu żetonów Maker o wartości 2 milionów dolarów za pomocą Dai.

Ale nie tylko DAO są na górze. Starbucks przygotowuje się teraz do wdrożenia łańcucha blokowego, który pozwoli na śledzenie ziaren kawy i umożliwi większą przejrzystość produktów. Chińskie Hainan Wenchang International Aerospace City wykorzysta łańcuch blokowy do wsparcia Instytutu Planowania i Projektowania Inteligentnego Mózgu. Bangladesz wkrótce otrzyma pierwszą usługę wysyłania przekazów pieniężnych z wykorzystaniem łańcucha blokowego. Usługa ta pozwoli eksporterom z Bangladeszu w Malezji wysłać pieniądze do domu.

W tym tygodniu było też kilka niepowodzeń. Rada Papierów Wartościowych Stanu Teksas wykryła kolejne oszustwa kryptokurwalutowe. Komisarz ds. papierów wartościowych Teksasu Travis J. Iles wymienił Kumara Babu Bondesiego i Darwina Erica Baluska jako domniemanych operatorów oszustw Forex Birds i PEK Universe. Mogliby stanąć przed sądem nawet do dziesięciu lat w więzieniu. Balusek jest również znany jako „Bitcoin Pope“.

A YouTube wyciągnął wtyczkę z kryptoreportażu Sunny Decree na żywo. Platforma powiedziała, że video naruszyło jej politykę przeciwko „szkodliwym i niebezpiecznym“ treściom.

Wreszcie, Jay Cassano, redaktor naczelny Cointelegrapha, został awansowany na CEO. Jego stanowisko obejmie Jon Rice, wcześniej redaktor zarządzający Cointelegraph Magazine. Gratulacje dla nich obu.